Złote porady Jubilera

Blisko trzydzieści lat, specjaliści sztuki jubilerskiej w Margo, tworzą unikatową biżuterię, ratują rodzinne pamiątki i przywracają blask wyrobom ze złota i srebra. Poprosiliśmy ich o kilka najważniejszych wskazówek jubilerskich.

Spełniaj marzenia o wyszukanej biżuterii

Złotnik musi mieć doskonałą wyobraźnię oraz zdolności manualne, aby potrafił stworzyć lub odtworzyć biżuterię, którą zainspirujesz się np. w podróży, Internecie, bądź podczas oglądania filmu. Jubilerzy z salonów Margo w Stargardzie spełnią każde Twoje pragnienie o unikatowych obrączkach czy nietypowej biżuterii. Wystarczy, że pokażesz szkic, zdjęcie lub opowiesz o tym jak sobie wyobrażasz wyśniony wyrób. Doświadczony złotnik nie boi się wyzwań i jest otwarty na nowe pomysły.


Rozmiar pierścionka zmieniaj ostrożnie

Złotnik Margo w Stargardzieto miejsce gdzie z największą dbałością o każdy szczegół, jubilerzy starają się spełniać oczekiwania klientów. Za mały lub za duży pierścionek, dopasują już na drugi dzień, wyrównując różnicę nawet kilku rozmiarów. W salonach Margo zmniejszono już tysiące pierścieni!Warto jednak pamiętać, że korekta rozmiaru jest ryzykowna, jeśli wyrób jest dodatkowo ozdobiony. Np. jeśli w obrączce osadzony jest kamień, cyrkonia czy brylant, nie ma możliwości zmniejszenia lub powiększenia takiego wyrobu. Podczas korekty rozmiaru, struktura metalu ulega bardzo mocnym naprężeniom, które mogą uszkodzić osadzone kamienie.

Nie rezygnuj z uszkodzonej biżuterii

Trudne zlecenia i nietypowe renowacje, to specjalność złotników Margo ze Stargardu. Na co dzień reperują zerwane lub splątane łańcuszki, wygięte zapięcia, uzupełniają cyrkonie w pierścionkach, szlifują brylanty, polerują złoto i srebro. Krótko mówiąc – ratują cenną, czasem tylko ze względów sentymentalnych, biżuterię. Największym wyzwaniem z jakim zmierzyli się jubilerzy Margo podczas niemal trzydziestu lat pracy, to przywrócenie blasku Relikwiom Świętego Jose Sancheza del Rio, które dotarły do Stargardu, aż z Meksyku.

Czyść biżuterię przynajmniej raz w tygodniu

W salonach Margo możesz oddać swoją biżuterię do czyszczenia i polerowania specjalnymi narzędziami, by przywrócić jej piękno. Doświadczeni złotnicy zalecają jednak, aby regularnie myć wodą z mydłem, swoje złoto i srebro. Zabieg warto wykonywać raz w tygodniu, używając szczoteczki z naturalnego włosia. Wówczas nasza biżuteria nieustannie zachwycać będzie swym blaskiem. W stargardzkich salonach Margo dostępne są także ściereczki nasączone przeznaczonym do biżuterii preparatem, którymi można zastąpić zwykłe mydło.

Stwórz swój osobisty grawer, dotrzymamy tajemnicy

Zazwyczaj na biżuterii grawerujemy ważne dla nas daty. Zdarza się też, że są to imiona naszych bliskich. W salonach Margo, szczególnie w okresie świątecznym, pojawiają się także nietypowe zlecenia. Cytaty, wiersze czy bardzo osobiste wyznania, na prośbę klientów zostają wyryte na trwałe, na szlachetnym kruszcu. Złotnicy Margo zawsze zachowują treść grawerowanych słów wyłącznie dla siebie.
Jubilerów z salonów Margo w Stargardzie cechuje wysokie poczucie estetyki, doskonała wyobraźnia, perfekcja i pasja. Kiedy dodamy do tego doświadczenie zdobywane ponad ćwierć wieku, mamy gotowy przepis na niepowtarzalną biżuterię!

Serdecznie zapraszamy do korzystania z naszych usług złotniczych.