Jak dobrać rozmiar pierścionka

Wybranie odpowiedniego rozmiaru biżuterii może być kłopotliwe. Szczególnie jeśli planujemy zaskoczyć ukochaną osobę wyjątkowym prezentem. W takiej sytuacji warto zaufać wiedzy doświadczonych jubilerów Margo. Poznaj trzy najcenniejsze porady, które pomogą Ci przy wyborze rozmiaru pierścionka.

Pożycz pierścionek na wzór

Jeżeli posiadamy pierścionek osoby, której chcemy sprawić prezent to sytuacja jest bardzo prosta. Wystarczy przyjść z nim do jednego z salonów Margo w Stargardzie, a my na miejscu sprawdzimy jego rozmiar na tzw. bolcu miarowym.

W tej sytuacji należy mieć pewność, że pierścionek, który mamy jest często używany przez właściciela/właścicielkę oraz zwrócić uwagę na który palec jest zakładany. Jeśli w planach mamy zakup pierścionka zaręczynowego, ma to ogromne znaczenie! Taki pierścionek nosi się wyłącznie na serdecznym palcu prawej dłoni.

Odmierz pierścionek na tabeli rozmiarów

W przypadku kiedy osoba, której chcemy sprezentować nowy pierścionek, rozstaje się ze swoją biżuterią tylko np. przed kąpielą, sytuacja jest trochę trudniejsza. Wtedy warto zaopatrzyć się w tabele rozmiarów w formie okręgów. Można o nią poprosić personel w jednym z salonów Margo w Stargardzie lub pobrać poniżej.
Pobierz i wydrukuj w formacie A4 (bez skalowania) poglądową tablicę rozmiarów.

 

 

Wykorzystując odpowiednią chwilę, wystarczy przyłożyć pierścionek do kolejnych krążków i znaleźć ten, który wielkością jest najbardziej zbliżony do rozmiaru posiadanej biżuterii.

Liczba wpisana w okrąg wskazuje na rozmiar pierścionka, a znajdująca się pod nią wielkość określa jego średnicę. Ważne, aby mierzony pierścionek był okrągły, gdyż pierścionki o nieregularnym kształcie zaburzają odczyt właściwego rozmiaru.

Telefon do przyjaciela

Najtrudniejsza sytuacja pojawia się wtedy, gdy nie mamy dostępu do biżuterii, która mogłaby posłużyć nam za wzór. Wówczas warto poprosić o pomoc przyjaciół lub bliskie osoby z rodziny obdarowanej osoby. Jeśli nie znają rozmiaru, to może łatwiej będzie im go zdobyć.

W salonach Margo dopasujesz rozmiar biżuterii

Gdy ustalenie rozmiaru pierścionka będzie zbyt trudne, najlepiej przyjąć najbardziej popularny rozmiar w danej grupie wiekowej. Specjaliści z Margo zawsze chętnie doradzą, które rozmiary są najczęściej wybierane przez klientów. W przypadku pomyłki o 1-2 rozmiarów, w naszych salonach w Stargardzie, na miejscu oferujemy zmniejszenie biżuterii.

Biżuteria podobnie, jak pozostała część garderoby musi być starannie dobrana. Zarówno pod względem wielkości jak i stylu. Pamiętajmy, że rozmiar można dopasować, ważne aby wybrany pierścionek pasował do preferencji i osobowości obdarowanej osoby!